NAŠE COLINS AKCE
Family Flotila 2021
26.6. - 3.7. Chorvatsko
Izolepa Cup - ORLÍK
víkend 30.7 - 1.8. 2021
Slapseidon - SLAPY
sobota 14. srpna 2021
Champagne Cup 2021
11. - 18. září, Chorvatsko
Thajsko - společná plavba
březen - duben 2022

ODKAZY
Počasí Windy
přehled o počasí pro celý svět
Počasí - Windguru
vítr ve vybraných revírech
Počasí v ČECHÁCH
medard.cz 
Vesselfinder
Pohyb velkých lodí po mořích
Volvo Ocean Race
etapový závod kolem světa
Vendee Globe
závod jednotlivců kolem světa
Extreme Sailing Series
závody velkých katamaranů
David Křížek
oficiální web významného Českého jachtaře
David Křížek Yachting
Jachtařský e-shop, co nemáme, to seženeme...Plavby do teplých moří, podzim 2021 - zima 2022

Rádi vám zajistíme lod ve všech jachtařsky zajímavých lokalitách světa.
Od podzimu do jara se můžete vydat za teplem a pronajmout si lod na mnoha místech, např. Karibik - Kuba nebo Martinik, Sv. Lucie, Grenadiny, St.Maarten, Guadeloupe, British Virgin Islands...
Thajsko, Majalsie, Seychelly, Polynésie, Bahamy ... 
Zimní plavby je potřeba plánovat delší dobu dopředu (nejlépe už v létě) - kvůli dostupnosti lodí a přijatelným cenám lodí a letenek.

Napište si o nabídku lodí: mail: info@cyc.cz nebo tel.: 603 835803

Pokud nemáte celou posádku, můžete si připojit k některé naší společné Colins plavbě. Společné zimní plavby - ke kterým se může kdokoliv připojit, jsme vzhledem k situaci covid 19 museli přesunout až do roku 2022.

Zima 2021/2022 - Plavby budou vyhlášeny postupně, dle covid situace.

Thajsko, Phuket:
Termín: 20. března - 3.dubna 2022 (2 týdny na moři), jedou 3 katamarany 
Termín: 3. dubna - 9. dubna 2022 (1 týden na moři), jedou 4 katamarany
Trasa s Phuketu přes Krabi a PhiPhi dál na jih na ostrovy směrem na Malajsii ... a pak zpátky na Phuket.
Každý podle svých časových možností může v Thajsku zůstat předtím nebo potom.
Letenky také umíme zajistit.

Zima 2021/2022
Karibik: leden/unor 2022
Seychelly: listopad/prosinec 2022
Malajsie: březen/duben 2022

-----------------------------------------------------------

Posledních pár let jsou oblíbené zimní plavby do teplých moří, kam samozřejmě také my vyplouváme s posádkami Colins Yacht

Našim klientům umíme zajistit plachetnici nebo katamaran téměř ve všech jachtařsky žádaných světových lokalitách.  
Posádky bud mají už zkušenosti a svého kapitána, pak jim zajistíme lod a posádky jedou sami.
Pak jsou také jednotlivci či dvojice, kteří by rádi jeli, ale nemají s kým. Pro ty jsou určeny naše plavby, kdy je možnost přidat se k lidem se stejným zájmem. Předem děláme několik srazů, aby všichni věděli, že si „sednou“. Na společné plavby objednáváme většinou katamarany, aby každý měl více osobního prostoru. Pobyt na lodi je pevný a bývá na 10 – 14 dní, podle toho, do které lokality jedeme. Každý podle svých časových možností si pak může přidat ještě pobyt na pevnině, předtím nebo potom. V tom případě doporučíme ubytování a můžeme zajistit také letenky, taxi, půjčení auta na výlety apod.

Výběr lodí v těchto lokalitách není tak velký jako v Chorvatsku tak pokud si chcete vybrat cenově dostupnou lod ve vašem preferovaném termínu, je potřeba lod objednat minimálně půl roku dopředu, lepší je celý rok. Výhodou je, že si nemusíte brát lod  v termínu sobota-sobota, ale můžete si vybrat jakýkoliv počet dní se začátkem kterýkýkoliv den.

Pro plavby do teplých krajin obecně platí, že se jede na delší dobu než jenom na na týden, většinou na 10 - 16 dní. Je nutné počítat s tím, že první a poslední den se stráví cestou letadlem další den se ztratí převzetím a další vracením lodě, tak jsou hned čtyři dny z dovolené pryč.

A kolik Vás to bude stát? Tím, že se jede většinou dva týdny tudíž je základní cena 10.000 za lod dvojnásobná. Pokud berete novější, větší plachetnici nebo katamaran, tak je cena ještě vyšší, počítejme 1.000 eur (26.000 Kč) na osobu. Letenky jsou většinou od 14 do 20.000 Kč. Poplatky okolo lodě – závěrečný úklid, kauce nebo pojištění kauce, nafta do lodi, (někde se platí za vodu), mariny nebo bojky, vstupní poplatky do národních parků, někde vstupní víza, jídlo a pití na lodi, taxi z letiště... apod. vydá na dalších cca 10.000 Kč na osobu . Takže základní cena je 50.000 Kč na osobu na 14 dní. Někdy je možné výlet pořídit za méně (méně dní, menší lod), ale protože je v těchto oblastech spousta lákadel (např. skvělé drinky z výborných místních rumů), tak výlet často vyjde trochu dráž.

Specializujeme se hlavně na čtyři lokality, z nich každá má svoje specifika. A to na západě: Karibik - Martinik, Svatá Lucie, Svatý Vincent a Grenadiny, také Karibik - Kuba. Na východě Thajsko - Phuket a oblíbené Seychelly.
Tylo lokality jsme vybrali z důvodu, že jsou časově dostupné, za cca 12 hodin letu jste na místě (z Prahy jezdíme cca 12 hodin autem do Chorvatska a z Prahy letíme cca 12 hodin do těchto lokalit). A jsou relativně cenově dostupné, tedy jen v případě, že lod objednáte v dostatečném časovém předstihu.

Karibik
Na plavbu do Karibiku se jezdí většinou na Martinik, protože tento ostrov je francouzský, tudíž tam všechno funguje jako v Evropské unii, eura, telefony, nákupy, zdravotnictví…. je tam dobré zázemí,  velká marina a velký výběr lodí. Martinik je asi uprostřed pásu karibských ostrovů a tím má výhodnou polohu at už si vybereta plavbu Karibikem na sever nebo na jih. Tradiční a nejoblíbenější je plavba z Martiniku na jih přes ostrovy Sv. Lucie a Sv. Vincent na Grenadiny, které jsou cíl všech jachtařů. Je to oblast několika malých kouzelných ostrůvků, kde je všechno, co oko středoevropana chce vidět – průzračná blankytná voda, bílé písečné pláže, palmy, vodní želvy, barevné loďky domorodců a večer ryby a langusty a dobrý rum. Na Martinik je dobré vyrazit v období od listopadu do konce dubna. Karibik je vhodný spíše pro jachtaře, každý den fouká, stále severovýchodní vítr od 5 do 35 uzlů, který mezi ostrovy může způsobit velké vlny. Trochu nevýhodou je, že do ráje – tedy na Grenadiny je plavba dlouhá cca 150 Nmil tam a to samé zase zpátky. Aby se stihlo nejen dojet, ale také užít si na Grenadinách pár dní musíte každý den uplout kus cesty. Je dobré si pro tuto plavbu naplánovat volných alespoň 14 dní. V posledních letech je možné půjčit si lod přímo na Sv. Vincentu, tedy blíže do ráje, ale jak lodě, tak letenky jsou výrazně dražší. Český jachtař tedy stále raději volí tradiční plavbu z Martiniku.

Karibskou oblast tvoří pás mnoha ostrovů od Brtitish Virgin Island na severu po Grenadu na jihu, na mnohých místech je možné si půjčit lod a prozkoumat tamní oblast – všude je krásně.

Do oblasti Karibiku patří také Kuba, na kterou je dvojí pohled, bud Kubu milujete nebo nesnášíte. Zatím se dají půjčit lodě pouze na jihu Kuby v městě Cienfuegos. Pluje se bud na jihovýchod, přes Trinidad dál cca 100 Nmil do oblasti Jardines dela Reina, kde není žádné zázemí a jezdí tam na motorových lodích hlavně potápěči za žraloky. Jachtaři plují na jihozápad do pásu ostrovů od Cayo Largo po Juventus. Trochu nevýhodou je, že na začátku (také na konci plavby) musíte přejet po otevřeném moři cca 90 Nmil, kde můžete chytit silný vítr a nepříjemné velké vlny.  Ale pak se dostanete do oblasti podvodní náhorní plošiny a cca dalších 90 mil plujete v hloubce 10 metru a okolo vás je průzračné a úžasně modré moře kam až oko dohlédne. Plaja Sirena na ostrově Cay Lagro je další ráj na zemi. Na ostrově  je marina, kde se dají koupit potraviny a doplnit voda i nafta.
Na dalších ostrovech už není nic, žádný bar, prodejna, vesnice…  prostě nic, jen pravá příroda. Sice si  tam do restaurace nezajdete, ale zase si třeba můžete nasbírat dříví, které vyplavilo moře a udělat na pláži táborák. Což vám nikde na hotelové pláži jistě nedovolí.
Na Kubu se jezdí opět v době od listopadu do dubna, ale není výjimkou, že v lednu chytněte několik studených dní. Fouká většinou severovýchodní vítr opět od 5 do 35 uzlů. Je dobré sem vyrazit také alespoň na 12 dní, abyste stíhali po dlouhém přejezdu doplout dál než na Cayo Largo. Za větší příplatek je možné objednat lod přímo v marine na Cayo Largo, kam se dostanete místním letem.
 

Thajsko
Další oblíbenou jachtařskou lokalitou je Thajsko konkrétně ostrov Phuket. Jen malý kousek od letiště je nová krásná marina s restaurací a veškerým vybavením. Velké nákupní centrum je cca 15 km a místní vás tam ochotně zavezou. Tak jako všude si můžete potraviny na lod předem objednat a nechat přivézt až na lod. Vhodné období pro jachting z Phuketu je opět od listopadu do dubna, ale často ještě v květnu nebo červnu je většina dní bez deště. A navíc ceny za lodě jsou výrazně nižší.
Nevýhodou je, že je v hlavní sezoně (leden a únor) je všude strašně moc turistů, hlavně z Asie. Pokud jedete na 14 dní, tak je lepší co nejrychleji proplout turistické oblasti Krabi a PhiPhi a pokračovat dál na jih, kde objevíte malé překrásné ostrůvky s bujnou vegetací a úžasným podmořským životem  a kde je turistů přece jenom malinko méně. Na lod na Phuket se dá jet klidně jen na týden, protože hned jak vyplujete z mariny, tak nevíte které přírodní krásy dříve fotit, všude jsou krásné písčité pláže a pestré mořem vytesané skály. Musíte počítat s tím, že Andamanské moře má přílivy a odlivy vyjímečně až 3 metry tudíž také silné proudy. Je nutné sledovat pečlivě mapy, kotvit dál od břehu a vždy napřed pustit do vody fendr na laně než sami skočíte z lodě. Kolem Phuketu v Andamanské moři  moc nefouká, občas může přijít nějaká krátká bouřka a déšt, ale špatné počasí s větrem z různých směrů většinou trvá jen krátce. Pobyt na lodi vybízí k relaxaci, koupání, šnorchlování. Všude vám nabídnou vynikající jídlo a drinky a hlavně velmi příjemné jsou všudypřítomné masáže.

Seychelly
Další velmi oblíbenou, velmi krásnou a asi nejklidnější lokalitou jsou Seychelly.
Na Seychelly je možné jet po celý rok, ale jezdí se hlavně na podzim a na jaře, kdy je slunečné počasí a fouká slabý vítr, takže je plavba vhodná také pro rodiny s dětmi. Přes zimu (leden a únor) může být hodně zataženo a deštivo.  Seychelly tvoří tři hlavní ostrovy, které jsou od sebe vzdáleny nejvýše 20 Nmil. Všude jsou překrásné pláže, průzračná voda, palmy, želvy, ryby – prostě opět ráj. Na hlavním ostrově Mahé je mezinárodní letiště jen kousek od nového rozsáhlého areálu Eden Island mariny, kde je možné si pronajmout apartmán a prodloužit si tak pobyt na pevnině. Obchody jsou přímo v areálu mariny. Nebo můžete zajet kousek do hlavního města Viktorie, kde je velký supermarket.
Na Mahé je dobré objednat si místní taxi a jet prozkoumat krásy ostrova. Na Praslinu je rozsáhlý prales tropických rostlin a unikátní seyselské ořechy. Na ostrově Curieuse je rezevace, kde potkáte želvy obrovské. Na ostrově La Digue se jezdí na kolech na úchvatné jižní pláže nebo na východní pobřeží plné pohádkových a pro Seychely typických oválných kamenů. Na Seychely můžete jet klidně jen na týden, protože nádherná místa jsou hned, všude kolem. Ale rozhodně se nebudete nudit ani jakoukoliv delší dobu. Seychelly nemají jedinou chybu.

-----------------------------------------

Letošní zimu 2018/2019 máme vyhlášené tři společné Colins plavby.
Karibik – Martinik v termínu 10. – 28.ledna, kdy máme již plně obsazené dva katamarany.
Velký zájem je o Seychelly, kdy máme tři obsazené katamarany v termínu 8. - 20. března a další tři katamarany v termínu 20. – 30.března. V druhém termínu máme ještě dvě volná místa.
Hned nato v v termínu 5. – 16. dubna se zúčastníme společné plavby do Thajska, kam se můžete připojit i vy.
A už nyní plánujeme podobný program na zimu 2019/2020, a to na podzim Seychelly, v lednu/unoru Karibik a na jaře Thajsko.

Těšíme se, že se na nějaké naší plavbě uvidíme :-)


náhled pro tisk odeslání článku na email

VYHLEDÁVÁNÍ
ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Vložte Váš e-mail