NAŠE COLINS AKCE
Zimní plavby do teplých moří, listopad - duben
Seychelly, Thajsko, Karibik - Martinik, Kuba...
Thajsko, 5. - 14. duben
Amazing Thailand Yacht Adventure 2019
Family Flotila Cup 2018
23.6. - 30.6. Chorvatsko
Izolepa Cup - ORLÍK
sobota 3.srpna 2019
Slapseidon Cup - SLAPY
sobota 17. srpna 2019
Champagne CUP 2019
14. - 21. září, Chorvatsko

ODKAZY
Počasí Windyty
vítr pro celý svět
Vesselfinder
Pohyb velkých lodí po mořích
Počasí - Weather on line
předpověd pro celý svět
Počasí - Passage Wheather
předpověd pro celý svět
Počasí - Windfinder
předpověd pro celý svět
Počasí - Windguru
vítr ve vybraných revírech
Počasí v Čechách
Medard on line
Počasí v CHORVATSKU
Předpověď na 7 dní - meteo.hr
Volvo Ocean Race
etapový závod kolem světa
Vendee Globe
závod jednotlivců kolem světa
Extreme Sailing Series
závody velkých katamaranů
David Křížek
oficiální web významného Českého jachtaře
David Křížek Yachting
Jachtařský e-shop, co nemáme, to seženeme...Dovolená na lodi

Dovolená na jachtě už není pouhým snem nás suchozemců, ale stává se stále častějším a velmi oblíbeným způsobem jak trávit volný čas. Na rozdíl od hotelu Vám jachta dává určitou možnost svobodného pohybu. Můžete každý den navštívit jiné místo – přístav, zátoku nebo ostrov. Můžete si vybrat, zda prožít den v malebném přístavu a navštívit živé taverny a kavárničky nebo zakotvit v romantických zátokách a za svitu měsíce poslouchat jenom šum moře. Můžete se koupat na osamělých plážích a potápět se v průzračných vodách na místech, která jsou z pobřeží jen těžko dostupná. Plavba na lodi je nádherná dovolená s rodinou a s přáteli.

Dovolená na lodi je vhodná nejen pro zkušené jachtaře, ale i pro začátečníky nebo úplné laiky.
 

ZAČÍNAJÍCÍ JACHTAŘI

Pokud nevíte „jak na to", nevadí, zajistíme vám kapitána nebo poradíme, co je potřeba udělat k tomu, abyste mohli vyplout.


  Kapitán

Pokud nemáte vlastního kapitána, můžeme Vám zajistit profesionálního kapitána, a to buď českého za jehož služby zaplatíte cca 10.000 Kč / týden (+ doprava a strava) nebo místního (zahraničního), který mluví několika světovými jazyky a za jeho služby zaplatíte od 120,– EUR / den (+ strava).

Námi doporučený kapitán má příslušnou kvalifikaci a dostatečné zkušenosti a ručí za celou loď i posádku. Navíc se postará o veškeré náležitosti, všechno Vám na lodi ukáže a všemu Vás naučí. Je lepší a rozhodně bezpečnější první plavbu absolvovat se zkušeným kapitánem (což může být samozřejmě i Váš kamarád), než pokoušet Neptuna vašimi prvními pokusy. Doporučujeme sejít se s kapitánem ještě před plavbou popovídat si. Možná zjistíte, že je to třeba vynikající jachtař, ale vám ne zcela sympatický člověk a že s ním vlastně nechcete trávit ani den vaší dovolené. V takovém případě doporučíme dalšího… a dalšího. Ale i naopak – je třeba si uvědomit, že kapitán má velkou zodpovědnost za loď a za lidi (a ačkoliv si ho zaplatíte) není váš číšník ani osobní sluha. Vzájemná tolerance je tedy na místě.


  Kompletní posádka

Pokud si na lodi chcete opravdu pořádně užívat jen svou dovolenou a o nic se nestarat, zajistíme vám na požádání kompletní posádku – kapitána, plavčíka i hostesku (kuchaře, číšníka…)


  Loď jen pro sebe - kurz jachtingu + kapitánský průkaz

Pokud však chcete být na lodi sami jen s rodinou nebo jen se svými přáteli, pak potřebujete kapitánský průkaz, a to bud český nebo chorvatský. Na kurzech námořního jachtingu, které pořádáme v Chorvatsku můžete získat chorvatský kapitánský průkaz. Nebo si můžete “naplout míle“ a připravit se ke zkoušce na získání českého kapitánského průkazu, kterou následně složíte v Čechách. Také můžete absolvovat individuální kurz námořního jachtingu, který je pojatý jako Vaše dovolená s rodinou či přáteli. Na lodi s Vámi pojede zkušený kapitán – instruktor, který zájemce o kapitánský průkaz naučí mnohé z jachtařské teorie a praxe a připraví Vás na zkoušku. Ostatní účastníci si přitom v klidu budou užívat dovolené.

 

  POKROČILÍ JACHTAŘI

Pokud již máte jachtařské zkušenosti a jezdíte jako kapitán, ale přece jenom – někdy nemáte úplnou jistotu např. při delších nebo nočních plavbách, pak by vás mohla zajímat plavba ve flotile – po společné trase plují i další lodě, takže víte, “že kdyby něco, tak v tom nejste sami“.

Pokud chcete získat další jachtařské zážitky a nové zkušenosti, něco se přiučit a okoukat a nebo také poměřit své síly s druhými – můžete se zúčastnit našich fun závodů a regat, které jsme připravili na sezonu 2014:

Whisky Cup, fun regata, termín 26. dubna – 3. května, info zde...

Family Cup, flotilová plavba, termín 28. června – 5. července, info zde...

Champagne Cup Classic, fun regata, termín 13. - 20. září, info zde...

Champagne Race ORC – Mistrovství ČR v ORC, termín 8. - 16. listopadu, info zde...

Plán všech Colins akcí na rok 2014 najdete zde...

 

  ZKUŠENÍ JACHTAŘI

Pokud již jste mořský vlk a jachting patří mezi Vaše oblíbené koníčky a každoročně Vás láká šumění vln pod kýlem a svištění větru v lanoví, pak nám nezbývá, než popřát Vám dobrý vítr a šťastnou plavbu.
Budeme rádi když se rozhodnete spolupracovat s naší firmou při výběru lodi na Vaší příští dovolenou.
Pro aktuální nabídku, slevy a další informace si pište na: info@cyc.cz nebo volejte tel.: 603 835803 kdykoliv. 

 
Přejeme Vám štastnou plavbu.

 


náhled pro tisk odeslání článku na email

VYHLEDÁVÁNÍ
ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Vložte Váš e-mail